С възгласи „НАТО вън!“ и „Не на войната!“ стотици българи изразиха пред Министерството на отбраната позицията си за неутралитет на България по отношение на войната в Украйна. На протеста, организиран от партия „Възраждане“, освен привърженици на националистите присъстваха и много българи, които категорично се обявиха срещу въвличането на страната ни във военния конфликт. Антивоенната демонстрация, която започна пред Министерството на отбраната, се премести пред сградата на Министерския съвет, където се състоя срещата на премиера Кирил Петков и американския министър по отбраната Лойд Остин. Пред множеството, лидерът на „Възраждане“ категорично подчерта, че партията му няма да допусне „чужди държави да се разпореждат“ със съдбите на българите. По думите на Костадиов, България има една единствена роля в конфликта между Украйна и Русия и тя е посредническата. Той посочи, че България играе основно ролята на американска пешка на голямата шахматна дъска и това е изключително унизително.
В телефонен разговор украинският президент Володимир Зеленски и българският премиер Росен Желязков обсъдиха начините за установяване на справедлив и траен мир в Украйна. Зеленски написа в социалната мрежа "Х": "Изразих благодарност за..
Премиерът Росен Желязков ще участва днес в Брюксел в заседание на евролидерите, на което ще бъдат обсъждани помощта на Украйна и европейската отбрана. Ден по-рано, на 5 март, Желязков обяви, че правителството ни създава център за иновации в..
В четвъртък , 6 март, сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. Минималните температури ще бъдат от минус 3 до 2°. В София ще е около минус 1°. През деня ще е слънчево и почти тихо, без вятър...
Близо 80% от населението на молдовския град Тараклия са етнически българи. В исторически план градът е основан в началото на XIX век от български..
82 години след един от величавите моменти в историята ни – спасяването на българските евреи, в "България днес" си спомняме за личността и делото на..
С официална церемония и Поход на толерантността "Ние помним" в София беше отбелязана 82-рата годишнина от спасяването на българските евреи и почетена..