От 21 март, в Бургас започват работа четири пункта за издаване на удостоверения за временна закрила на украински граждани. Те се намират в сградата на Морската гара в Бургас, където се намира Областният кризисен център. Пунктовете ще се обслужват от полицейски служители и ще подпомагат дейността на Държавната агенция за бежанците, съобщава областната дирекция на МВР. До края на седмицата поетапно
ще бъдат разкрити подобни пунктове и в полицейските управления в Несебър, Поморие, Созопол и Приморско. При необходимост, ОД на МВР-Бургас има готовност да разкрие пунктове и в останалите общини в областта
Областният кризисен център в Морската гара в Бургас работи от 9:00 до 18:00 часа всеки ден.
На 16 юни към Централна Азия тръгва подготвяна от десетилетие българска научна експедиция, пише в 24chasa.bg проф. Николай Овчаров. Две седмици ще се проучват древните петроглифи и битът на последните оцелели истински шамани в монголската част на..
Между 12 и 15 юни в София и Киев ще се проведе първата по рода си дигитална фотоизложба, която има за цел да покаже по нестандартен начин над 700 разтърсващи кадри с руските военни престъпления в Украйна. Изложбата "Украйна: любов + война" ще се..
В четвъртък , 12 юни, минималните температури ще са от 14 до 20°, в София – 14°. През деня ще е предимно слънчево, сутринта с купеста облачност в източните райони, а около и след обяд и над Рило-Родопската област, където на изолирани места ще..
Южен парк II (зад музея "Земята и хората") в София посреща петото издание на Азиатския фестивал под надслов "Обединени в многообразието"...
Осемнадесетото издание на София Прайд ще се проведе днес в столицата под надслова "Хора сме, а не пропаганда". С него организаторите искат да..
Галин Томов изработи впечатляващ портрет на президента Доналд Тръмп специално за рождения му ден - 14 юни, върху килим, като използва за това..