Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 22.03.2022 г. - Вторник

Бавно, но сигурно настъпва пролетта

Снимка: архив

Във вторник минималните температури ще са между минус 4 и 1°, в София около минус 3. През деня ще се заоблачава над Южна и Източна България. На места в Горнотракийската низина и в планините ще превали дъжд. Слънчево ще е над Северозападна България. Жълт код за силен североизточен вятър е подаден за Източна България и Черноморието. Максималните температури ще са от 9 до 14°, за столицата до 9°.

Над планините ще е облачно, със слаби валежи от сняг. Ще духа силен по откритите части бурен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще е минус 3, на 2000 м до минус 6°.

В сряда валежите ще спрат над цялата страна.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 63

В брой 63 на предаването, първи след лятната ваканция, слушайте: Българистиката в Грузия прави малки, но уверени крачки – интервю с ръководителя на българския лекторат в Тбилиси Ивана Петкова Пловдивчанката Донка Ангъчева е едно от..

публикувано на 11.09.25 в 12:00

Климатичните промени или други фактори са причините за поредната година безводие у нас

На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия снеговалеж и последвалите неуредици.   Сега обаче може би е назрял моментът за перифраза – "безводието пак..

публикувано на 11.09.25 в 11:25

Редовна авиолиния ще свързва София с Букурещ

Нова авиолиния ще свързва Букурещ и София от 1 октомври. Това съобщиха посланикът на България в Румъния Радко Влайков и съсобственикът на румънската авиокомпания AnimaWings Кристиан Пандел. В посолството в Букурещ и в присъствието на..

публикувано на 11.09.25 в 10:09