По повод стотния ден от встъпването си в длъжност премиерът Кирил Петков направи обръщение към българските граждани. “В деня, в който се заклехме, КЕВР предложи огромно увеличение на цената на газа и тока, а цените на електроенергията на световните пазари започнаха да се покачват”, започна той. Министър-председателят изтъкна, че вече 100 дни кабинетът задържа цените на тока за битовите потребители на нивата от лятото на м.г., а през април ще продължи огромна финансова подкрепа за бизнеса с нов по-висок таван.
В своята равносметка Кирил Петков акцентира и върху овладяването на Covid кризата, осигуряването на помощна бягащите от войната в Украйна и приключването на техническите въпроси относно Плана за възстановяване и устойчивост.
„В сферата на корупцията борбата е трудна - реално ние нямаме работеща прокуратура и стъпките са по-бавни”, заяви още премиерът. Той посочи и силната съпротива, която правителството среща в работата си в името на обществения интерес. “Радваме се, че промяната идва, макар и с по-малки крачки, отколкото ни се иска, но в правилната посока”, заключи Кирил Петков.

В брой 72 на предаването слушайте: Как българският език беше включен в образователната система на 13 американски щата и може ли да стане това и в Европа – интервю с Даниела Сиракова, дипломат от мисията ни в Ню Йорк; За българското училище..
Случай с прегазено от лекар куче в столичен квартал, предизвика вълна от обществено негодувание и организирането на протест в София, който ще се състои днес пред Военномедицинска академия – лечебното заведение, в което работи медикът. Междувременно от..
София е домакин на проведе петото издание на Глобалния форум на жените лидери. Организатор на събитието е Съветът на жените в бизнеса в България. Темата тази година – "Бързо и яростно променящ се свят. Жените "зад волана" – поставя жените в центъра..
В сряда минималните температури ще са от 4 до 9°, в София ще е около 2°. Вятърът ще отслабне и ще стихне и на много места в низините и котловините ще бъде..
Четвъртък, 13 ноември, ще започне с ясно и почти тихо време, а в ранното утро на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има..
Случай с прегазено от лекар куче в столичен квартал, предизвика вълна от обществено негодувание и организирането на протест в София, който ще се състои..