Седемдесет на сто от 233-ма служители в центровете за спешна медицинска помощ в страната са ваксинирани срещу Covid-19 – показват резултати от анонимно проучване. Анкетата е проведена между 24 февруари 2022 г. и 17 март 2022 г., вкл., във връзка с организирани от Министерството на здравеопазването ежеседмични дискусии на тема „Ваксините и ваксинацията срещу Covid-19“.
Сред запитаните 144 са медицински (33 лекари, 60 медицински сестри и 51 фелдшери), а 89 немедицински специалисти (12 парамедици и 77 шофьори на линейки). От лекарите 85% са ваксинирани срещу Covid-19, а 58% имат и поставена бустерна доза. При фелдшерите - 76% посочват, че са ваксинирани, а при медицинските сестри този процент е 60.
През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..
За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос Контрера. Призивът е по примера на бойкота на хранителните вериги в Хърватия, последвал и в други балкански..
Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас и такъв да бъде поискан не по-късно от февруари. "Ако не се предприемат..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа..
Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата..