Европейската прокуратура разследва девет български компании, заподозрени в измами с цел получаването на средства от ЕС, съобщиха от пресцентъра на институцията.
През седмицата бяха извършени 25 обиска в София, Перник и Монтана и разпитани десет заподозрени – управители, собственици и представители на дружества, получили евросредства по оперативната програма „Иновации и конкурентоспособност”, която е насочена към малки и средни предприятия за развитие на икономиката. Те са заподозрени в участие в организирана престъпна група и в представяне на фалшиви документи и декларации с цел незаконно получаване на средствата.
По време на претърсванията са иззети голямо количество документи, материали и оборудване – самосвали, багери, челни товарачи, което е било закупено с получените 6 млн. евро.
По примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина, и в България четири организации обявиха 13 януари за ден без пазаруване в големите търговски вериги заради високите цени...
Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..
В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..