Мирни шествия в подкрепа на Украйна и против войната се провеждат в някои от големите български градове. В Пловдив и в морската столица Варна вече излязоха хиляди хора с украинските знамена, а за по-късно през деня са запланувани подобни прояви в Бургас и във Велико Търново. „Само на няколкостотин километра от нас един народ се бие за своята свобода и за бъдещето на Европа с цената на огромни невинни жертви и разрушения. Този народ успя да изненада целия свят с достойнството, смелостта и издръжливостта си. Време е да се заявим, че сме тук, че сме в ЕС и НАТО, че сме направили вече цивилизационния си избор и заставаме зад него“, призовават организаторите.

Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха от ведомството. Едното е от вида бял бряст (Ulmus laevis) с обиколка на стъблото 4,00 м и..
В деня, в който православната църква празнува Събор на свети архангел Михаил, в Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат отбелязани 1160 години от покръстването на българския народ. На събитието ще присъстват..
В събота минималните температури ще са от 7 до 12°, в София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините видимостта ще бъде намалена. Преди обед валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще..
Случай с прегазено от лекар куче в столичен квартал, предизвика вълна от обществено негодувание и организирането на протест в София, който ще се състои..
В "България днес" на 13 ноември слушайте: 04:58 - Актуално от България 22:15 – Нина Василева-Занашеф и нейното призвание да вдъхновява..
В "България днес" на 12 ноември слушайте: 01:20 – Актуално от България и сънародниците по света 16:15 – Изложба в Рига разказва за Съединението..