Украинският президент Володимир Зеленски отново поиска оръжия от държавите в НАТО. Във видеообръщение той казва, че Украйна се нуждае само от 1% от танковете и самолетите на Алианса. „Това са все неща, които партньорите ни притежават, и този арсенал стои покрит с прах. Тези оръжия са нужни не само за свободата на Украйна, но и за свободата на Европа“, заявява Зеленски.
В профила си в Туитър Зеленски съобщава, че е разговарял с българския премиер Кирил Петков. „Имах конструктивен диалог с премиера Кирил Петков. Информирах за хода на противодействието ни на руската агресия. Обсъдена беше критичната хуманитарна ситуация в украинските градове и села. Трябва заедно да спрем хуманитарната катастрофа“, е написал Зеленски.
Избран съм, за да отстоявам сигурността на българите и мира в България, каза пред журналисти президентът Румен Радев в отговор на въпрос защо България и Унгария, не предвиждат да изпращат въоръжение на Украйна. Държавният глава заяви, че няма да допусне въвличането на страната във войната. „Цената на войната я плащат гражданите, а не телевизионните проповедници. Моята грижа са хората“, допълни Румен Радев.
Президентът на САЩ Джо Байдън в реч във Варшава каза, че руският президент Владимир Путин не може да остава повече на власт. После от Белия дом уточниха, че Байдън е казал, че на Путин не може да се позволи да упражнява власт над своите съседи или региона. „Той не обсъждаше властта на Путин в Русия или смяната на режима“, се казва в уточнението.
Изявлението предизвика бързата реакция на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков. Според него подобни изказвания ограничават възможностите за диалог между Русия и САЩ.
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на кореспондентката на БНР в Бургас Даниела Костадинова за ситуацията по Българското Черноморие след..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ – Държавна автомобилна инспекция, органът, който се занимава с контрола на тежкотоварния трафик на..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава..