Украинският президент Володимир Зеленски отново поиска оръжия от държавите в НАТО. Във видеообръщение той казва, че Украйна се нуждае само от 1% от танковете и самолетите на Алианса. „Това са все неща, които партньорите ни притежават, и този арсенал стои покрит с прах. Тези оръжия са нужни не само за свободата на Украйна, но и за свободата на Европа“, заявява Зеленски.
В профила си в Туитър Зеленски съобщава, че е разговарял с българския премиер Кирил Петков. „Имах конструктивен диалог с премиера Кирил Петков. Информирах за хода на противодействието ни на руската агресия. Обсъдена беше критичната хуманитарна ситуация в украинските градове и села. Трябва заедно да спрем хуманитарната катастрофа“, е написал Зеленски.
Избран съм, за да отстоявам сигурността на българите и мира в България, каза пред журналисти президентът Румен Радев в отговор на въпрос защо България и Унгария, не предвиждат да изпращат въоръжение на Украйна. Държавният глава заяви, че няма да допусне въвличането на страната във войната. „Цената на войната я плащат гражданите, а не телевизионните проповедници. Моята грижа са хората“, допълни Румен Радев.
Президентът на САЩ Джо Байдън в реч във Варшава каза, че руският президент Владимир Путин не може да остава повече на власт. После от Белия дом уточниха, че Байдън е казал, че на Путин не може да се позволи да упражнява власт над своите съседи или региона. „Той не обсъждаше властта на Путин в Русия или смяната на режима“, се казва в уточнението.
Изявлението предизвика бързата реакция на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков. Според него подобни изказвания ограничават възможностите за диалог между Русия и САЩ.
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по разширяването Марта Кос, която е на официална визита в София. "Черноморският регион е изключително важен за..
В четвъртък , 17 април, ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е от..
Министерският съвет прие и внася за обсъждане в парламента промени в Наказателния кодекс, с които се завишават санкциите за изтезания на животни и се добавят нови, по-тежки наказания, когато стореното е заснето с цел разпространение. Когато..
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват..
Българската православна църква, начело с Патриарх Български и Софийски митрополит Даниил и членовете на Светия Синод, отправи към вярващите християни..
Традиционно в навечерието на Великденските празници децата от училище "Цар Симеон Велики", с. Иваняне, обл. София, проведоха благотворителен базар с..