Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отменят извънредната епидемична обстановка, но носенето на маски остава

Снимка: Pixabay

Правителството няма да удължава срока на въведената в страната извънредна епидемична обстановка след 31 март 2022 г. , съобщи правителствената пресслужба. След като 2 години страната се намира в извънредна епидемична обстановка, към настоящия момент ситуацията се следи и управлява по предвидим начин и не е необходимо ново удължаване на срока и запазване на ограниченията за гражданите и бизнеса, е мотивът за решението.

"Ще трябва да носим маски на закрито и в градския транспорт и след отпадане на епидемичната обстановка", поясни пред bTV председателят на парламентарната комисия по здравеопазване доц. Антон Тонев.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Експерти дискутират достъпа на учениците до социалните мрежи

Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..

публикувано на 20.11.25 в 06:00

Ще вали само в някои планини и по черноморското крайбрежие

В четвъртък  минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..

публикувано на 19.11.25 в 18:30
Теменужка Петкова

Заради въвеждането на еврото по Нова година ще има допълнителни неработни дни

"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..

публикувано на 19.11.25 в 13:07