Регионът зависи от руска енергия, обсъждахме как някои от тръбопроводите да работят в други посоки, да вземем втечнен газ от Турция и Гърция, обсъдихме Коридор 8, координиране за мигрантите и на отбранителните стратегии, и за сигурността на храните, изброи премиерът Кирил Петков след срещата в София на премиерите на Румъния, България, Черна гора и Северна Македония.
Местната корупция е инструмент на Русия за влияние в региона. Хората, които са корумпирани на местно ниво в много случаи са агенти на чужд интерес и трябва да се занимаем с тях, каза българският премиер.
Петков съобщи, че на 28 март с хуманитарен полет от Русия ще се евакуират българи, с тях ще се завърне и българският посланик в Москва.
Русия е най-сериозната заплаха за общата ни сигурност и си даваме сметка за зловредното й влияние в региона. Ние ще засилим устойчивостта си с противодействие на фалшивите новини и увеличаване на енергийната независимост, заяви румънският премиер Николае Чука.

Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..
В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..
България ще открие почетно консулство в Италия със седалище в Триест и консулски окръг, обхващащ територията на област Фриули-Венеция Джулия, съобщиха от правителствената пресслужба. Функциите на почетно консулско длъжностно лице в..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..