Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чужди посланици осъдиха призиви за насилие на български депутат

Елена Гунчева в НС
Снимка: БГНЕС

Посланиците на САЩ, Албания, Австралия, Канада, Грузия, Израел, Япония и Обединеното кралство у нас се присъединиха към своите колеги от ЕС, осъдили призивите за насилие, изразени в публикация на депутата от “Възраждане” Елена Гунчева. В нея тя написа, че Русия разполага с оръжия, с които може да улучи Министерския съвет, ако правителството реши да изпрати военна помощ на Украйна. “Можем да им пратим и линк с координатите на Мустафата (бел. ред. Херо Мустафа – посланик на САЩ у нас)”, добавя тя.

Посланиците заявяват, че такива заплахи не могат да бъдат оправдани и застават заедно с ясното убеждение, че речта на омразата няма място в нашите общества, се казва в съобщение на посолството на САЩ.

Председателят на НС Никола Минчев също осъди думите на депутата, припомняйки, че според чл. 29 на Виенската конвенция всички депутати дължат уважение на висшите държавни представители, както и на дипломатите.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 38

В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..

публикувано на 13.02.25 в 12:00
Атанас Запрянов

Министърът на отбраната обсъжда в Брюксел дългосрочната подкрепа за Украйна

Министърът на отбраната Атанас Запрянов ще вземе участие в срещата на министрите на отбраната на страните членки на НАТО днес в Брюксел. На форума ще бъдат обсъдени засилването на възпиращия и отбранителен потенциал на Алианса, справедливото..

публикувано на 13.02.25 в 06:35

Климатологът проф. Георги Рачев: Състоянието на въздуха ни прави равни

Световният ден на радиото – 13 февруари, тази година е посветен на климатичните изменения. Изборът не е случаен – 2025 г. е определена от Парижкото споразумение като ключова, ако човечеството иска да изпълни дългосрочната си цел да ограничи..

публикувано на 13.02.25 в 06:10