Премиерът Кирил Петков заяви, че у нас се е образувала голяма руска агентурна диаспора, работеща по различни интереси. „Има руски агенти, които са работили специално срещу разбирателството между България и Република Северна Македония“, добави той и уточни, че руският интерес е бил фокусиран да няма европейско бъдеще за Западните Балкани. „Не знам дали тази новина е по този случай, но показва как някой се опитва да подменя българския интерес“, заключи министър-председателят.
Акция на Специализираната прокуратура се провежда в момента в Държавната агенция „Национална сигурност“. Според първоначалната информацията става дума за операция срещу служители на агенцията, уличени в шпионаж в полза на чужди разузнавателни служби.
Източници на няколко медии уточняват, че шпионажът е в полза на Русия. След появата на новината президентът Румен Радев коментира: „ДАНС има здрава имунна система и работи активно, така че да не допуска никакъв пробив по отношение на шпионски дейности“.
Влизането на спецпрокурорите става час след изявлението на вътрешния министър Бойко Рашков, че прокуратурата не е придвижила досъдебни дела и преписки, свързани с дейността на 25 организирани престъпни групи.
Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 15 Април слушайте: 06:33 – Православен църковен календар 11:42 – Специално интервю на Западно- и Средноевропейският..
Пъстър великденски празник под надслов “Да запеем, заиграем на Великден, на мегдана” ще се състои днес на открито в Стара Загора. За доброто настроение ще се погрижат множество фолклорни състави и певци от областта. Всички любители на народните танци..
В понеделник ще бъде предимно слънчево. На отделни места в низините и котловините в сутрешните часове ще има краткотрайна мъгла. Главно в Рило-Родопската област и около Стара планина ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10° , в..
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват..
Българската православна църква, начело с Патриарх Български и Софийски митрополит Даниил и членовете на Светия Синод, отправи към вярващите християни..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил поздрави с "Христос воскресе!" и в пасхалното си слово акцентира на призванието на православните..