Украинският президент Володимир Зеленски призова ООН да „действа незабавно“ или „да се разпусне напълно“ по време на обръщение, в което показа потресаващи кадри с трупове - включително на деца - които според него са жертви на руските военни. Зеленски призовава Съвета за сигурност да изгони Русия, „за да не може тя да блокира решенията за собствената си агресия“.
Руският външен министър Сергей Лавров заяви, че жертвите в Буча са „провокация“, целяща да провали преговорите между Москва и Киев.
Китай не е настроен равнодушно да наблюдава ситуацията в Украйна или „да налива масло в огъня“, заяви постоянният представител на Пекин в ООН Чжан Цзюн. „Ние искрено искаме мир. Китай ще продължи да придвижва мирните преговори и да играе конструктивна роля, за да помогне за решаване на кризата в Украйна“, каза дипломатът.
САЩ отпускат допълнително 100 млн. долара за противотанкови системи за Украйна, заяви държавният секретар Антъни Блинкен. Естония предаде на Украйна противотанкови ракети, оръдия, мини и гаубици, автоматично оръжие, гранатомети и муниции, съобщи естонското посолство в Киев. Чехия е изпратила на Украйна танкове и бронирани машини, предаде REUTERS.
Благотворителната организация „Лекари без граници“ (MSF) съобщи, че онкоболница в украинския град Николаев е била атакувана, докато един от нейните екипи е бил на посещение там.
Над 60% от валутните резерви на Русия, над 350 мрд долара са замразени в резултат на западните санкции срещу войната на Русия в Украйна, съобщи британският външен министър Лиз Трас.
ЕС ще обяви пети пакет санкции срещу Русия. Новите ограничения предвиждат забрана за вноса на руски въглища, пълна забрана за транзакции с 4 руски банки, затваряне на европейските пристанища за руски кораби, забрана руски компании да участват в обществени поръчки в ЕС, както и допълнителни ограничения върху износа за Русия.
Агенцията на ООН за миграцията изчисли, че повече от 11 млн души са напуснали домовете си в Украйна след нахлуването на Русия. Над 7,1 млн. от тях са разселени в Украйна.
Мирно шествие и бдение с молитва за солидарност с Украйна организират на 6 април от Украинско-българското движение „Пловдив“. На 7 април в подкрепа за Украйна ще се проведе ново шествие и в София.
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..
Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани,..
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови..