Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Стари обувки пред Руския културно-информационен център в памет на жертвите в Украйна

Снимка: БГНЕС
В центъра на София се събраха много граждани за поредното мирно шествие в подкрепа на Украйна, което този път е под надслов “Не сме неутрални”. Основното искане на хората е страната ни да изпрати военно-отбранителна помощ на Украйна, а поводът за събитието са убийствата на цивилни граждани в украинския град Буча. “Нека не се залъгваме - незаемането на страна и отказването на помощ е съучастие с агресора”, написаха във фейсук страницата си организаторите.

Шествието тръгна от пл. “Св. Александър Невски” и ще се спре пред Руския културно-информационен център, където хората ще оставят стари обувки подобно на много страни в памет на жертвите в Украйна. Следващите две спирки са БНТ – “за да поискаме медиите да спрат да наричат оправдаването на убийства и военни престъпления “гледна точка”, и паметника на съветската армия – “където отново ще запалим свещи и ще запазим минута мълчание в памет на жертвите на тази чудовищна война”.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Създаден от INSAIT модел дава на роботите триизмерен пространствен интелект

Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI модел, който предоставя на роботите безпрецедентно 3D пространствено разбиране. Технологията е..

публикувано на 23.10.25 в 19:05

Съвремието налага обществените медии да присъстват на много повече платформи

Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..

публикувано на 23.10.25 в 14:05

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00