Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 09.04.2022 г. – Събота

Топла събота и промяна на времето в неделя

Снимка: БГНЕС

В събота минималните температури ще бъдат между 7 и 12°, в София около 7°. През деня ще е слънчево. Ще духа до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще достигнат от 22 до 27°. В столицата термометрите ще сочат до 22°.

Над планините също ще е слънчево. След пладне над масивите от Западна България ще се заоблачава. Ще духа до умерен, по билата и силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще е 16°, на 2000 метра до 9°. Има опасност от лавини по високите места извън пистите.

В неделя се очаква рязка промяна на времето, понижаване на температурите и валежи в цялата страна.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Голямо признание за младите в информатиката чрез президентската награда "Джон Атанасов"

Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..

публикувано на 07.10.25 в 13:30

В Одеса се подготвя провеждането на Дни на българската култура

Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град.  Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..

публикувано на 07.10.25 в 09:01

След наводненията България иска помощ от фонд "Солидарност" на ЕС

Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..

публикувано на 07.10.25 в 08:54