Време е да възстановим българското дипломатическо присъствие в Киев и Одеса. Биха се намерили дипломати, които са готови да възобновят работата на посолството и на генералното консулство, написа във фейсбук зам.-председателят на парламента Кристиан Вигенин.
„Възможно развитие на войната е атака към Одеска област, където е концентрирана българската общност. Гърция не успя да защити етническите гърци в Мариупол, но ние можем превантивно да дадем ясни сигнали по отношение на етническите българи. Такъв сигнал, наред с други, би бил дипломатическо присъствие в Одеса“ пише депутатът от БСП. Вигенин заявява, че лично е готов да придружи българските дипломати до Одеса.
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..
В рамките на Мюнхенската конференция по сигурността българският външен министър Георг Георгиев се срещна с колегата си от Република Северна Македония Тимчо Муцунски. Първият ни дипломат подчерта, че позицията на България по отношение на европейската..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен..