Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 871. Според данните на Единния информационен портал 8,7 % от направените 10 052 тестове са положителни. Хоспитализираните са 1213, от които 134 са в интензивни отделения. Новоприетите от вчера насам са 203. Починалите за последните 24 часа са 30 души, като 83% от тях не са били ваксинирани. 2634 пациенти са отчетени като излекувани.
Най-много нови случаи има в София – 227 , Пловдив – 80 и Варна -59
Имунизираните през последното денонощие са 1430. Хората със завършен ваксинационен цикъл са 2 052 500 души, а с три дози - 732 382.
Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..