Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 14.04.2022 г. – Четвъртък

Затоплянето продължава

Снимка: БГНЕС

В четвъртък минималните температури ще бъдат между 1° и 6°, в отделни котловини и по-ниски. В София сутринта ще е около 1°. През деня ще е слънчево над цялата страна. Максималните температури ще са от 16° до 21°, в столицата около 18°.

Над планините също ще е слънчево. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 м и в курортите ще е 11°, на 2000 м до 4°.

В петък ще има разкъсана облачност, но температурите ще продължат да нарастват. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради силния вятър има повишена опасност от пожари в страната

279 пожара са потушени в страната за последното денонощие, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Реагирано е на 377 сигнала. При пожарите няма загинали и пострадали. С преки материални щети са завършили 49 пожара,..

публикувано на 10.07.25 в 08:46

Български пожарникари помогнаха за гасенето на пожар в Северна Македония

България реагира светкавично на горски пожар в района на близкия до границата град Крива паланка, Северна Македония. Огънят в сряда след обяд се разрасна бързо и заплаши самия град , съобщи пресцентърът на българското външно министерство. Кметът на..

публикувано на 10.07.25 в 08:39

Ще е прохладно с променлива облачност, по морето след обяд ще е хубаво за плаж

В четвъртък  минималните температури ще са от 11 до 19°. В София ще е 13°. През деня облачността ще е променлива, над много райони намаляваща до слънчево. Изолирани кратки превалявания ще има само в планините на Югозападна България. Ще остане ветровито..

публикувано на 09.07.25 в 19:00