Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петимата от борда на „Царевна“ могат да бъдат евакуирани, когато пожелаят

Корабът „Царевна“ в пристанището на Мариупол
Снимка: архив

Българските моряци от кораба „Царевна”, който е блокиран в пристанище Мариупол, трябва да се приберат най-късно до Великден, съобщиха от фирмата собственик. Операцията по евакуация, която е започнала преди 3 седмици, е била секретна, затова и информацията е спестявана на моряците. Един от членовете на екипажа не е издържал психически и сам решил да напусне кораба, като установил контакт с руските сепаратисти. По-късно е предложено и на останалите моряци да се евакуират.

На борда доброволно остават 5 човека, съобщи за БНР мениджърът Даниел Стефанов. „Във всеки момент те имат опция, ако пожелаят, да бъдат евакуирани. Постоянно сме във връзка с тях. Нямат продоволствен проблем. Чуват се с роднините си”, каза Стефанов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Избери България" – държавата ще привлича българи от диаспората без гражданство

Държавните институции са поели категоричен ангажимент за улесняване на достъпа до пазара на труда, а и в България като цяло, на лица с български произход, които обаче все още нямат българско гражданство. Това увериха представителите на администрацията..

публикувано на 12.06.25 в 19:19

България днес - 12 юни 2025 г.

В "България днес" на 12 юни слушайте : 01:10 -  Актуална информация от страната и българските общности зад граница  11:20   - Прогноза за времето 17:40   - Отправяме се към Хамбург за третото издание на  Фестивала на българската..

публикувано на 12.06.25 в 19:00

Петък 13 ще е слънчев с изолирани превалявания на североизток

В петък  минималните температури ще са от 14 до 18°. В София ще е 15°. През деня ще е предимно слънчево. Утре ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността след обяд ще има над Източна България и там на места ще превали и..

публикувано на 12.06.25 в 18:30