Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петков към Кулеба: България ще продължи да помага на украинските бежанци

Кирил Петков и Дмитро Кулеба
Снимка: БГНЕС

Външният министър на Украйна Дмитро Кулеба, който е на тридневно работно посещение у нас, изрази благодарност към българското правителство за оказаната подкрепа и за помощта към украинските граждани, бягащи от войната. По време на разговора си с премиера Кирил Петков двамата са акцентирали върху руската агресия и изключително тежката ситуация за украинското цивилно население.

Министър-председателят е уверил Дмитро Кулеба, че страната ни ще продължи да бъде сред най-приятелските и силно подкрепящи Украйна държави, а българските институции ще осигуряват необходимата помощ и грижи за бежанците. След разговора на четири очи се проведе и разширена среща между делегациите на Украйна и на България.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Форум разисква позициите на българското Черноморие на туристическия пазар

Варна е домакин на 18-ия Черноморски туристически форум на тема "Позиции на българското Черноморие на туристическия пазар - предизвикателства и перспективи". Организатор на дискусиите, които ще се състоят на 30 и 31 октомври в черноморската ни..

публикувано на 30.10.25 в 06:00

България днес - 29 октомври 2025 г.

В "България днес" на 29 октомври слушайте: 02:52 – Актуално от България и сънародниците по света           – Отбелязваме Деня на бесарабските българи 14:08 – Защо е избрана датата 29 октомври? 17:53 – Коя е Оксана Желяпова, "Мисис България..

публикувано на 29.10.25 в 19:00

Топлото есенно време продължава, в котловините може да има слани

В четвъртък минималните температури ще са от 1 до 6°, в София – 2°. Малко по-ниски сутринта ще са температурите в котловините, където ще има условия за слана. В часовете преди обед на места в низините и котловините все още ще бъде мъгливо или с..

публикувано на 29.10.25 в 18:30