Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Румен Радев: Ще продължим да помагаме на Украйна според своите възможности

Снимка: БГНЕС

Президентът Румен Радев повтори позицията си, че страната ни не трябва да предоставя военна помощ на Украйна. “За разлика от други държави, които са далеч от конфликта, ние имаме огромна историческа диаспора, имаме наши сънародници в Украйна, които в момента са в зоната на военни операции. Това изисква много внимателно и отговорно решение, затова отдавна заявих, че България следва да предостави средства за индивидуална защита”, добави той. 

Коментарът на президента беше по повод решението на парламентарната външна комисия страната ни да предостави техническа помощ за самозащита на Украйна.

Румен Радев беше категоричен, че трябва да продължим да помагаме на всички хора, които търсят спасение от войната, в рамките на своите възможности. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба представя храни и "пития" на българите от края на ХIХ век до 90-те години

Изложба на тема "Храни и пития на българите от ориенталската трапеза до столовата" ще бъде представена днес от 17,00 ч. в изложбена зала "Архиви" на столичната ул. "Московска" № 5, в Държавна агенция "Архиви". Тя ни разказва историята на храните и..

публикувано на 16.05.25 в 08:20

Празничен концерт дава начало на туристическия сезон във Варна

С концерт-спектакъл, изпълнен с музика и танци, морската столица на България - Варна, дава старт на туристическия сезон лято 2025. Концертът под надслов "Варна – където времето тече различно" ще се проведе на входа на Морската градина с начало в 19:00 часа..

публикувано на 16.05.25 в 08:10

Центърът за градска мобилност: Без автобуси, трамваи и тролеи и утре

Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със столичния кмет Васил Терзиев представителите на КНСБ и КТ “Покрепа” не постигнаха съгласие за..

публикувано на 15.05.25 в 20:47