Ръководителят на правителствения щаб за бежанците полковник Валери Рачев е подал оставка в сряда вечерта, съобщи bTV. От правителството не са коментирали новината. Валери Рачев също се въздържа от коментар, съобщи БГНЕС.
От началото на март премиерът Кирил Петков създаде Оперативен щаб, който координира работата на 6 междуведомствени групи на ниво заместник-министри. Щабът отговаря за евакуацията и подслона на украинските бежанци. За ръководител беше назначен Валери Рачев, политически съветник на премиера. Рачев е бивш офицер от армията, посланик в Ирак и експерт по сигурност.
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..