Над 100 000 души все още се намират в Мариупол и не могат да се евакуират, съобщава кметът на града Вадим Бойченко. Властите търсят помощ да изтеглят блокираните в разрушения град. Според Олексий Арестович,помощник на президента Зеленски, украинската отбрана в Мариупол е на ръба на колапса.
Късно снощи президентът на Украйна Володимир Зеленски разговаря с американския държавен секретар Антъни Блинкън и с министъра на отбраната Лойд Остин, в неделя вечерта пристигнаха в Киев. На срещата Блинкън и Остин са обявили предоставянето на повече от 700 милиона долара допълнителна пряка и непряка военна помощ за Украйна. Предвижда се и завръщането на американските дипломати още тази седмица.
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението, финансите и икономиката. Това заяви в село Делчево вицепрезидентът Илияна Йотова, която участва в..
През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..
За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос Контрера. Призивът е по примера на бойкота на хранителните вериги в Хърватия, последвал и в други балкански..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в..
Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за..
За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос..