Износът на оръжие се е увеличил три пъти за последните два месеца. На брифинг в Стара Загора Христо Гаджев от ГЕРБ цитира информация за два полета, от Летище София към летище в Полша, за износ на 600 000 броя 30 и 40-милиметрови боеприпаси. По думите му, те са извършени от българска авиокомпания, с украински товарен авиооператор. Гаджев уточни, че фирмата, която ги получава е полска, но те са кацнали на летището до границата с Украйна. Той коментира още, че на 4 и 5 април са били полетите с 30 и 40 милиметрови боеприпаси за гранатомети.
В "България днес" на 2 юни слушайте : 01:30 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 07:50 - Прогноза за времето 14:00 - Отбелязваме 149 години от гибелта на Христо Ботев с разказ за личния му бележник –..
Във вторник , 3 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 12°. През деня над по-голямата част от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, но ще остане предимно слънчево. Около и след обяд, на изолирани места главно над..
Точно в 12,00 ч. под двуминутен вой на сирени граждани в цялата страна отдадоха почит към паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата на България, оставяйки на място и в мълчание. По-рано през деня хиляди хора изкачиха легендарния връх..
Враца и областта в последните години се утвърдиха като икономически център на Северозападния регион на България. Според най-актуалните данни на..
В сезона на абитуриентските балове и в самия край на учебната година през юни поглеждаме към вълненията на младите хора, на които предстои да отворят..
Денят на детето има юбилей – на 1 юни 2025 година се навършват точно 100 години от обявяването на датата за Международен ден на детето. Това става..