Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Коалиционните партньори в правителството обсъждат темата за изпращането на военна помощ за Украйна

Христо Иванов
Снимка: БГНЕС

Лидерите на четирите формации в управляващата коалиция решиха да се съберат, въпреки че съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов обяви, че отменя поканата си за срещата. Мотивът на Иванов беше, че проектът за изпращане на военна помощ ще бъде вкаран като точка за гласуване в пленарна зала още в първия работен ден на парламента след великденската ваканция и това обезсмисля срещата. 

В отговор премиерът Кирил Петков обяви във Фейсбук, че ще продължи да работи за единна позиция по темата и призова българите да дарят средства в подкрепа на Украйна

Междувременно, опитите за дипломатическо решение на конфликта в Украйна продължават. Част от тези усилия е и работното посещение на генералния секретар на ООН Антониу Гутериш в Москва. В програмата му са включени преговори с руския министър на външните работи Сергей Лавров и с президента Владимир Путин. В интервю за руска телевизия Сергей Лавров предупреди за действителна опасност от ядрен сблъсък, в който няма да има победители и победени. Киев определи думите на Лавров като опит за сплашване, чиято цел е да спре военните доставки за Украйна.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 37

В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..

публикувано на 06.02.25 в 12:00

Link 22 ще интегрира новите български кораби с комуникациите на НАТО

Комисията по отбрана подкрепи закупуването на комуникационните системи Link 22 за новите български военни кораби. Сделката за над 1,35 млн. евро влиза за одобрение в парламента при неприет бюджет за 2025 г. Министърът на отбраната увери, че пари за..

публикувано на 06.02.25 в 11:31

Започва пробивът за разширение на метрото по Линия 3

На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал "Слатина". Къртицата ще тръгне от метростанцията при бул. "Цариградско шосе" в посока към станцията до..

публикувано на 06.02.25 в 06:10