Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чествания на 146-та годишнина от Априлското въстание в Копривщица

Снимка: архив

Днес, 30 април, се навършват 146 години от обявяването на Априлското въстание в Копривщица. По този повод, държавният глава Румен Радев ще участва в тържественото отбелязване на годишнината на пл. „20 април“,  а по-късно вечерта на тържествената заря-проверка ще приеме почетния строй и ще произнесе слово.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчева неделя с температури на места до 21°

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Минималните температури, в повечето места ще бъдат между минус 3° и 2° , в София – около 1°. В неделя ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност, главно над северните райони. Ще духа слаб до умерен..

публикувано на 08.03.25 в 17:55

Шествие "Феминизъм, а не милитаризъм" се провежда в София

Протест под мотото "Феминизъм, а не милитаризъм" започна този следобед пред Съдебната палата в София. "На 8 март не празнуваме. На 8 март изискваме справедливост, равноправие и свобода! На 8 март сме заедно – срещу патриархалното насилие, срещу..

публикувано на 08.03.25 в 17:16

"Тренд": Мнозинството от българите отбелязва 8 март

Мнозинството от българите (63%) отбелязва и/или празнува Международния ден на жената 8 март. Празникът се зачита в по-голяма степен от жените – близо 8 от 10 от тях дават положителен отговор. Близо две трети от жените (65%) твърдят, че се чувстват..

публикувано на 08.03.25 в 10:26