"Български възход" е името на новата политическа формация на бившия служебен премиер Стефан Янев. В публикация на Фейсбук стената си Янев посочва, че България се нуждае от нова перспектива, тъй като се намира в постоянна обществено-икономическа криза. По думите на Янев икономиката не работи пълноценно, социалната система е пред колапс и няма смислено политическо лидерство. Янев акцентира още, че България е изправена пред демографска катастрофа, която се явява основна заплаха за националната сигурност, застрашавайки самото физическо съществуване на българската държава.
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..