Пред събралото се множество около сградата на Народното събрание лидерът на партия „Възраждане“ Костадин Костадинов призова за предсрочни избори. След решението на парламента за предоставяне на военно-техническа помощ за Украйна Костадинов заяви, че България има нужда от нови избори веднага, на които българите да отидат като на референдум за бъдещето на страната ни.
Във Велико Търново, активисти на „Възраждане“ също излязоха на протест пред сградата на Областната администрация срещу предоставянето на военна помощ за Украйна, информира БТА. Членове на партията и граждани заявиха, че България трябва да запази неутралитет, за да не бъде въвлечена във военния конфликт.
Позицията на протестиращите е, че предоставянето на военна помощ за Украйна не само няма да спре конфликта там, но ще го задълбочи и ескалира, което ще доведе до повече жертви. Събралите се на митинга заявиха, че заради днешните решения на Народното събрание, протестите ще продължат и през следващите дни.
От началото на годината България преживя рекордни жеги , серия от опустошителни пожари и ново бедствие само преди дни – катастрофални води, които отнеха човешки животи. Климатичните промени вече имат своята цена – и тя расте с всяка..
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..