Превозвачите излизат на протест на 10 май в няколко града на страната, след като срещата им с премиера Кирил Петков завърши без резултат. Сред исканията на превозвачите са намаляване на акциза на горивата с 50%, отпадане на биокомпонентата, както и отлагане на планираното разширяване на ТОЛ системата.
За 18 май представители на транспортния бранш планира друг протест - със спиране на автобусните превози. Пред бТВ министърът на транспорта Николай Събев заяви, че държавата няма да допусне прекъсване на превоза на хора. Той определи предстоящия протест като опит за шантаж от някои фирми. По думите му правителството е изплатило над 60 милиона лева /над 30,6 млн. евро/ субсидии, но това не е решило транспортните проблеми на страната.

Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..
Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..
Еврокомисията похвали напредъка на Черна гора към ЕС Северна Македония се нуждае от решителни действия и реформи, за да започне преговори с ЕС, пише в годишния доклад на Еврокомисията за напредъка на страните към пълноправно членство,..
През лятото на 2014 г. фотографът Филип Базен и философката Кристиан Волер обхождат България, като изследват поредица от самозапалвания в страната..
Тазгодишният празник на бесарабските българи, който отбелязваме ежегодно на 29 октомври, прерасна в поредица събития, посветени на българската..
На 27 октомври в Брюксел се състоя първото заседание на Акцията CA-24150 "Ценности в турбулентни времена: навигиране в социалните промени и..