Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зачестяват обезпокояващи бомбени заплахи срещу самолети

Снимка: БГНЕС

Безпокойство изрази министърът на отбраната Драгомир Заков, заради фалшиви сигнали за бомби в пътнически самолети. 

„Това, което ни притеснява е, че подобни случаи стават редовни. Трябва да разберем, заедно с нашите съюзници, откъде и защо се появяват. Има ли причина да бъдат вдигани изтребители на страни членки на НАТО за подобни случаи. Очевидно става дума за фалшиви сигнали“, коментира Заков. 

На 11 май дежурни български изтребители са охранявали пътнически самолет, за който е подаден сигнал за възможно наличие на бомба на борда. Българските летци са поели самолета от румънските си колеги, ескортирали са го над България и са го предали на турските изтребители. Самолетът е кацнал успешно в Истанбул.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 юли 2025 г.

04:25   Актуално от България и за българите по света 15:45   Музеят в Болград е събрал историята и техниките на традиционното тъкачество в Бесарабия 22:28   Елеонора Едрева се завърна от Чикаго, за да проучи традиционното багрене на естествени тъкани..

публикувано на 17.07.25 в 19:00
Ченгене скеле край Бургас

Слънчево с превалявания и кратък отдих от горещините

През нощта срещу петък, 18 юли,  над Централна и Източна България ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна и ще има интензивни краткотрайни валежи от дъжд, гръмотевични бури и градушки. Утре ще бъде предимно слънчево, но в крайните..

публикувано на 17.07.25 в 18:35

Агенцията за бежанците започва пилотен европейски проект за защита на непридружените деца

Държавната агенция за бежанците към Министерския съвет ще осъществява пилотен за страната ни и Европейския съюз проект – създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщи председателят на институцията Иван Иванов,..

публикувано на 17.07.25 в 16:14