Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ваксинирането срещу Covid е почти в застой

Снимка: bntnews.bg

126 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа или с 27 случая по-малко спрямо ден по-рано. Над 63% от новозаразените не са имунизирани. Положителни са 4,7 % от направените 2694 теста, сочи порталът coronavirus.bg.

Регистрираните активно болни намаляват с 58 до 110 099. В болници са приети 29 инфектирани. 20 от новохоспитализираните или 69% не са ваксинирани.

Настанените в болници нарастват с 12 до 598. На интензивно лечение остават 54 заразени.
    
През денонощието са починали 3-ма болни с установен Covid-19, като и тримата не са били ваксинирани. Излекуваните са 181. В неделя са поставени едва 73 ваксини. Със завършена имунизация са 2 057 788 души. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02