Президентът Румен Радев постави въпроса за своевременна подкрепа за българските отбранителни способности на среща с помощник-държавния секретар на САЩ по европейските и евразийските въпроси Карън Донфрид. Войната на Русия срещу Украйна променя коренно средата на сигурност и се изисква преосмисляне на действиятя в рамките на ЕС и НАТО, е заявил Радев на срещата, съобщиха от президенството. Той е поискал по-бързо доставяне на заплатените от България самолети F-16.
Относно присъединяването на Западните Балкани към ЕС президентът е изтъкнал, че интеграцията на Скопие зависи от спазването от Северна Македония на Копенхагенските критерии и премахване на дискриминацията спрямо македонските българи.
Премиерът Кирил Петков също е разговарял с Карън Донфрид. Двамата са обсъдили сътрудничеството в сферата на сигурността, единния отговор на НАТО срещу войната на Русия в Украйна и общите енергийни проекти, съобщиха от правителството.
Пет центъра за образователни, социални и здравни услуги ще бъдат разкрити в малки населени места по програмата "Поощряване на справедливостта: Здраве и приобщаващо образование за всички – ЗОВ 2", финансирана чрез Българо-швейцарската програма за..
В събота ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, който на отделни места в северните райони ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще бъде в Югоизточна България. В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще има мъгла...
В последния за месец февруари 2025 година ден "България днес" с трепет насочваме поглед към предстоящите празнични дни. Ще говорим за символиката на мартеницата, образа на Баба Марта и уникалността на традицията за региона. На 2 март тази година..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме , заяви президентът Румен Радев на тържествената..