Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров с експресна победа на старта на "Ролан Гарос"

Радостта на Григор Димитров след последната точка
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българският тенисист Григор Димитров започна по отличен начин участието си в Откритото първенство на Франция, след като надви американеца Маркос Гирон с 6-1, 6-1, 6-1 в мач от първия кръг на турнира само за 1 час и 35 минути. Преди година двамата отново се срещнаха в двубой от откриващия кръг на "Ролан Гарос", но измъчваният от контузия в кръста българин трябваше да прекъсне участието си.
В сряда във втория кръг на "Ролан Гарос" Димитров ще се срещне с хърватина Борна Чорич или Карлос Табернер от Испания.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вкусовете на есента шестват в кулинарен фестивал в София

Хладните есени вечери ни дават повод да се потопим в уютната атмосфера на софийските ресторанти и да опитаме нови вкусове, вдъхновени от световни кулинарни тенденции. Водеща италианска платформа за пътуване горещо препоръчва София през есента..

публикувано на 25.10.25 в 10:10

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира работа за годишен планов ремонт

От днес започва годишният планов ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй", който се очаква да продължи до началото на декември, съобщиха от атомната електроцентрала. По време на престоя ще бъде направена цялостна профилактика и техническо..

публикувано на 25.10.25 в 08:08

Спим един час повече на 26 октомври

В 04:00 ч. българско време на 26 октомври 2025 г., трябва да превъртим стрелките на часовниците с един час назад. Това означава един час повече сън, но той не елиминира стреса за организма в резултат на смяната на биологичния график – посочват..

публикувано на 25.10.25 в 08:05