След срещата с италианския си колега Марио Драги, премиерът Кирил Петков посочи, че „Газпром“ поставя различни условия на страните от ЕС за разплащане на доставките и затова ЕС трябва да обедини усилия в договарянето на общи условия за страните членки.
Според Кирил Петков, причината за различните условия е в мащаба на пазарите.Така например, на по-големите пазари като Италия и Германия се предлагат по-добри условия, за по-малките пазари предложенията са различни. От своя страна Драги е изразил подкрепа за българското искане за обща европейска позиция в преговорите с „Газпром“. Очакванията са предложението на България да бъде обсъдено на следващата среща на европейските лидери през юни. Премиерът Петков изтълкува като знак на подкрепа и изпращането на над 800 италиански военнослужещи в България като част от батальона на НАТО.
В събота , 31 май, денят ще започне с предимно слънчево време в Източна и в отделни райони от Западна България. Над останалата част от страната облачността ще бъде значителна. Ще превали в Централна България и в западната половина от страната...
Над 2200 деца от цяла България, Босна и Херцеговина, Косово, Молдова, Република Северна Македония, Сърбия, Черна гора и Украйна участват в 22-рия Международен детски етнофестивал "Децата на Балканите – с духовност в Европа". Форумът в..
В навечерието на 1 юни – Ден на детето, УНИЦЕФ и Националният статистически институт представят “Децата в България: ключови данни и тенденции за 2024 г.”, обобщен преглед на демографските, здравните, образователните и социално-икономическите..
В Брой 53 на предаването слушайте: Българистиката се завръща на академичната карта в Америка. Кой и кога ще учи български език и българска..
"Изграждането на Вертикалния газов коридор е символ на европейското партньорство, трансфер на технологии и създаване на кооперативи в изграждането на..
Нуждата от директна авиовръзка София – Душанбе, конкретните стъпки по нейната реализация, както и разширяването на износа от България за Таджикистан..