През нощта ще е предимно ясно и тихо. Утре, 5 юни, ще преобладава слънчево време, но след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места главно в Централна и Източна България ще има краткотрайни валежи придружени с гръмотевици. В източните райони валежи ще има и през нощта срещу понеделник. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Дневните температури ще се задържат високи и максималните ще са между 30° и 35°, в София около 30°.
Над Черноморието през по-голямата част от деня ще бъде предимно слънчево. По-късно след обяд ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места вечерта и през нощта срещу понеделник ще превали и прегърми. През деня ще духа бриз. Максималните температури на въздуха ще са между 26° и 31°. Температурата на морската вода е 20-24°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Над планините ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 24°, на 2000 метра - около 15°.
България ще открие почетно консулство в Италия със седалище в Триест и консулски окръг, обхващащ територията на област Фриули-Венеция Джулия, съобщиха от правителствената пресслужба. Функциите на почетно консулско длъжностно лице в..
Синдикатът на административните служители “Подкрепа” започва серия от протестни действия в ключови държавни администрации в цялата страна, съобщава БГНЕС. Първият от тях е днес по обед пред Централното управление на Националния статистически..
В брой 73 на предаването говорим с... Венцеслав Събев - з а българите в Швейцария, духовните търсения и общуването с останалите култури Нина Василева-Занешев и нейното призвание да вдъхновява българите в Австрия с радиопредаване на..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..