Палежът на Българския културен център “Иван Михайлов” в Битоля е извършен изключително хладнокръвно, целенасочено и преднамерено, заяви пред бТВ външният министър Теодора Генчовска. По думите й, пожарът е резултат от езика на омразата, затова страната ни очаква Скопие да предприеме политика за преодоляването на това явление. От своя страна, директорът на центъра Любчо Георгиевски припомни, че при откриването преди месец е имало “безброй заплахи” и определи случилото се като “директна атака срещу българите в страната”.
“Не мисля, че има пожар в отношенията ни с Република Северна Македония, те са нормални и конструктивни”, подчерта Теодора Генчовска. Според министъра започването на преговорния процес за приемане на РСМ в Европейския съюз е въпрос на отговорност от нейна страна кога ще постигне конкретни резултати по договореностите.

България заема 11-о място в световния индекс за тази година на компанията Surfshark - Digital Quality of Life 2025, при предходна 18-а позиция. Индексът има за цел да проучва и проследява цифровото благополучие на страните по пет признака: достъпност на..
В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени. В шествията ще се включат и от Българския фонд за жените. От фонда посочват, че за 2025 г...
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и Източна България ще има разкъсана средна и висока облачност. Над останалата част от страната облачността..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..