Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проявена е емпатия и много добро отношение към украинските бежанци

Снимка: БГНЕС

Украинският посланик в София Виталий Москаленко заяви пред bTV, че българското правителство и вицепремиерът Калина Константинова са се справили със задачата за посрещане и настаняване на украинските бежанци от войната. Посланикът оцени, че бързо е била давана на пристигналите временна закрила, а проблемите, свързани с големите опашки при настаняването в буферни зони смята за нормални в тази ситуация.

"Българският народ прояви изключителна емпатия и много добро отношение към украинските бежанци, това са десетки хиляди жени и деца. Затова ние сме много благодарни на приятелска България", каза дипломатът.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Григор Димитров отново с номинация за престижна награда за спортсменство

Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..

публикувано на 21.11.25 в 17:43

Европейската прокуратура разследва измами със земеделски субсидии в България

В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..

публикувано на 21.11.25 в 15:48

За 10 години чуждестранните студенти в страната нарастват над два пъти

Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..

публикувано на 21.11.25 в 13:05