На дискусия, организирана от Българската телеграфна агенция в Босилеград, Република Сърбия, ще бъде обсъдено бъдещето на Европейския съюз и конкретно европейската интеграция на Западните Балкани. Събитието е част от инициативата "Българските гласове за Европа", която търси гласовете и на българите извън пределите на страната.
Премиерът Росен Желязков поздрави папа Лъв XIV, след церемонията по встъпването му в длъжност като предстоятел на католическата църква. Желязков пожела на светия отец здраве, дълголетие и мъдрост. Двамата имаха кратък разговор след края на тържествена..
Над 50 000 души са посетили за месец българския павилион на световното изложение в Осака ЕКСПО 2025. Основна тема на изложението е проектиране на бъдещето. Българският павилион е изграден от екоматериали и след изложението всяка част ще бъде рециклирана...
Асоциацията на индустриалния капитал в България и Агенцията по миграция на Узбекистан подписаха споразумение за сътрудничество в областта на трудовата миграция. Документът поставя основите на дългосрочно партньорство между двете страни, за да улесни и..
Подпомагаме Северна Македония и Сърбия заради сривовете в енергийните им системи. Това каза министърът на енергетиката Жечо Станков на извънреден брифинг..
Многолюдно шествие в подкрепа на въвеждането на предмет "Добродетели и религии" в училищата се проведе в центъра на София. То беше организирано от..
Участието на България на международното изложение в Осака ще покаже съвременния образ на страната като регионален иновационен център. Това посочи..