Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 08.06.2022 г. - Сряда

Предупреждение за опасни валежи в 8 области на Западна България

Снимка: Pixabay

Сряда ще започне със слънце. След обяд отново ще вали на места интензивно с гръмотевични бури и градушки. В Югозападна България валежите ще са значителни. Максималните температури ще са от 24 до 29°, в София около 26. 

Над Черноморието преди обяд ще е облачно с валежи. След обяд облачността ще се разкъса до слънчево време. Максималните температури на въздуха ще са 22-25°, морската вода е със същите стойности. Вълнението ще е до 3 бала. 

Над планините ще е слънчево, с валежи след обяд и гръмотевични бури. Максималната температура на височина 1200 м ще е 18°, на 2000 м до 11°. 

В четвъртък максималните температури ще се понижат с 2 градуса и ще превалява.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът Румен Радев награди трима офицери от ВВС

Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..

публикувано на 15.10.25 в 15:56

Софийският зоопарк участва в програма за опазване на снежния леопард

Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..

публикувано на 15.10.25 в 13:58

Намаляват украинците, ползващи безсрочен държавен подслон

Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..

публикувано на 15.10.25 в 09:23