Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 09.06.2022 г. - Четвъртък

Дъждовно време с умерени температури

Снимка: архив

През нощта над по-голямата част от страната облачността ще бъде значителна и в западните райони валежите ще продължат. Утре (9 юни) въздушната маса ще бъде неустойчива, ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има валежи и гръмотевична дейност, в югозападната половина от страната значителни по количество; ще има условия и за градушки. Почти без валежи ще остане по поречието на Дунав и по Черноморието. Вятърът в по-голямата част от страната ще бъде слаб, в източните райони до умерен. Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София около 23°.

Над планините ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури и градушки. На места в масивите от Югозападна България количествата ще бъдат значителни. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максимална температура на височина 1200 м - около 17°, на 2000 м - около 10°.

Над Черноморието облачността ще бъде значителна, главно по южното крайбрежие с краткотрайни валежи. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максималните температури на въздуха ще бъдат 21°-23°, колкото температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Теменужка Петкова

Заради въвеждането на еврото по Нова година ще има допълнителни неработни дни

"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..

публикувано на 19.11.25 в 13:07
Даниела и Владимир Овчарови

Шареният живот на артистичното семейство Даниела и Владимир Овчарови

Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди, корали и охлюви, и според специалисти преди 130 млн. години до района е достигало т.нар. Долно кредно..

публикувано на 19.11.25 в 11:05

Продават на търг по-малкия правителствен самолет

Вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов е разпоредил на ръководството на държавния авиационен оператор да продаде правителствения самолет "Фалкон" на търг с явно наддаване. Решението е взето след анализ на разходите за поддръжка и..

публикувано на 19.11.25 в 10:22