Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ако ветото на България бъде заобиколено, това значи да се заобиколи националната й позиция

Снимка: БГНЕС

За членството на Северна Македония в ЕС България е поставила условия, свързани най-вече с правата на хората - със защита на правата на българите в Македония. До този момент РСМ не е отговорила на това условие на България. Това каза вицепрезидентът Илияна Йотова по време на посещението си в румънската община Винга. Вицепрезидентът напомни, че България и Румъния са изминали дълъг път, за да изпълнят всички условия, изискани за тяхното членство от евроинституциите. "Същите критерии поставяме на всяка нова държава, запътила се към европейско членство и тук никакви отстъпки не може да има“, каза Йотова. Ако ветото на страната ни бъде заобиколено, това означава да се заобиколи българският парламент и националната позицията, споделяна от повечето български граждани, посочи тя.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Академично шествие за Деня на народните будители

С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..

публикувано на 01.11.25 в 07:00

Отварят президентството за посетители по случай 1 ноември

В Деня на народните будители Администрацията на президента ще отвори врати за граждани. Днес от 10,30 ч. пред сградата на президентската институция ще се проведе церемония по издигане на националния флаг на България. Президентът..

публикувано на 01.11.25 в 06:00

България днес - 31 октомври 2025 г.

В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски - обзор на по-важното от Балканите В очакване на 1 ноември- Деня на народните будители 25:08..

публикувано на 31.10.25 в 19:00