Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Второ поредно денонощие нараства процентът на положителните Covid проби

92 са новите случаи на Covid в страната за последните 24 часа, което е с 29 по-малко спрямо ден по-рано. Над 56,5% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 8,95% от направените 1028 теста и нарастват спрямо неделя с почти 0,5 на сто, сочи порталът coronavirus.bg. 

Регистрираните активно болни се увеличават също за второ денонощие, този път с 56 до 61 930. В болници са приети 8 инфектирани. 7 от тях или 87,5% не са ваксинирани. Настанените в болници нарастват до 256. На интензивно лечение са 28 заразени.    

През денонощието не са регистрирани починали с установен Covid. Излекуваните са 36. В неделя са направени 2 ваксини. Със завършена имунизация са 2 060 932-ма души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Калин Джорджеску

По съседски: Събития с балкански адрес

Румънските власти отстраниха Калин Джорджеску от президентските избори Калин Джорджеску няма да бъде допуснат до участие в президентските избори в Румъния през май. Кандидатурата му бе анулирана от Централното избирателно бюро. След..

публикувано на 14.03.25 в 10:25

Почти летни температури в последния работен ден от седмицата

В петък, 14 март ,  ще бъде предимно слънчево. По-значителна облачност ще има над Северозападна България и там следобед на места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа умерен, в районите северно от планините и Източна България  временно силен и..

публикувано на 13.03.25 в 18:35

Българката Мария Маринова е с най-висок успех на международен изпит по счетоводство

Мария Маринова от Варна стана носител на глобалната награда на Асоциацията на сертифицираните експерт счетоводители за най-висок успех на изпита “Данъчно облагане за напреднали”, съобщиха от организацията. “Надявам се, че постижението ми ще..

публикувано на 13.03.25 в 12:13