Високи цени на енергоносителите поне до 2023 г. прогнозира зам.-министърът на енергетиката Ива Петрова.
По време на Софийския икономически форум тя заяви, че усилията на правителството след спирането на газовите доставки от страна на Русия са насочени към осигуряването и гарантирането на алтернативни източници.
Същевременно продължава подкрепата за завършването на инфраструктурните проекти – сред тях са газовата връзка България-Гърция, терминалът за втечнен газ в Александруполис, както и проектът за разширяването на газохранилището в Чирен, добави зам.-министърът.От 7 до 9 ноември "София Тех Парк" ще бъде домакин на десетото издание на CASSINI Hackathons & Mentoring, организиран от Европейската комисия и Агенцията на Европейския съюз за космическата програма (EUSPA). Научно-технологичният парк е първата..
В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София ще е около 6°. През деня ще е облачно и с валежи, на повече места преди обед. В Северозападна България количествата ще са по-значителни. Почти без валежи и с временни разкъсвания на..
Вицепремиерите и министри на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски подписаха в Гюешево Споразумение за начало на изграждане на жп тунел между България и Република Северна Македония. Съоръжението е част от транспортния коридор "Западни..
Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в..
Седемгодишната Магдалена Стоянова от плевенската арт школа "Колорит" получи златен медал и отличие от Международния конкурс за детска рисунка "Здраве..
Среща на тема "Мечката в контекста на екотуризма: възможности и перспективи" ще се проведе днес в сградата на родопската община Смолян. Събитието е..