“На Румен Радев президентската институция му е тясна, той иска реална власт.” С тези думи вицепремиерът в оставка и лидер на БСП Корнелия Нинова обясни пред БНТ атаките на държавния глава към правителството. По думите й, нападките са започнали през първия месец на кабинета, а катализатор за тях е станала смяната в ръководството на “Булгаргаз”.
Корнелия Нинова каза още, че последните дни са били наситени с политически събития и в суматохата определени фирми са се опитали да внесат документи, чрез които да бъде позволен износът на оръжия за Украйна. Според вицепремиера разговорите с “Газпром” е трябвало да продължат. Тя се обяви и за връщането на хартиените бюлетини на изборите.
Над 80 000 са били към края на 2024 г. хората с пенсии и добавки, отпуснати по еврорегламенти и международни договори, отчита Националният осигурителен институт. Това са българи, работили в 44 държави от ЕС и страни, с които България има договорни..
САЩ въведоха в действие санкциите срещу сръбската петролна компания След осем отлагания, от 9 октомври са в сила санкциите на САЩ срещу сръбската петролна компания НИС – "Нефтена индустрия Сърбия" , съобщи сръбското радио и телевизия (РТС)...
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В "България днес" на 9 октомври слушайте: 05:31 - Актуално от България и за общностите с българи по света 14:42 - Климатичните промени отнемат..