Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДПС също не вижда възможности за съставяне на кабинет

Снимка: БГНЕС

Приключиха консултациите при държавния глава за връчване на проучвателен мандат за съставяне на правителство след оставката на кабинета на Кирил Петков.

На срещата с представителите на ДПС лидерът им Мустафа Карадайъ определи политическата криза като естествен край на политиката, основана на лъжата и омразата. По думите му, изходът от тази криза е предпоставка за намиране на решение и на другите кризи. Първата стъпка е успешният вот на недоверие към правителството, заяви лидерът на ДПС, чиято партия подобно на ГЕРБ не вижда възможности за съставяне на кабинет.

От своя страна, президентът Румен Радев изтъкна политическия опит на ДПС през годините на прехода и високата ѝ отговорност към избирателите. “Факт е, че в кризисни моменти вие винаги сте апелирали за диалог, а България очаква последователни усилия от всички политически партии в борбата с корупцията и установяването на върховенството на закона”, заключи държавният глава.

“Продължаваме промяната” ще се срещне с президента в края на седмицата след участието на Румен Радев в лидерската среща на НАТО в Мадрид.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бившият концлагер "Белене" ще получи статут на място на историческа памет

Бъдните поколения трябва да знаят, че е имало периоди, в които човешките права и достойнство не са стрували нищо. Това подчерта на годишното поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим в концлагера "Белене" министърът на..

публикувано на 31.05.25 в 17:22

Президентът за протеста в защита на лева: "Държа хората да бъдат чути"

Президентът Румен Радев, който присъства на Националния събор на овцевъдите до Петропавловския манастир край Лясковец, поздрави протестиращите днес в различни градове на страната с искане референдум за еврото и за запазване на българския лев, предаде..

публикувано на 31.05.25 в 15:52

Хиляди в защита на лева: "Левът не е просто парична единица"

Хиляди се събраха в центъра на София, за да се обявят в защита на българския лев. Подобни протести се провеждат и в други градове на страната. Организаторите - политически формации и неправителствени организации, обявиха, че целят да покажат общественото..

публикувано на 31.05.25 в 13:27