Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изгонените руски дипломати си заминават следобед с два самолета

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Експулсираните 70 руски дипломати и служители на посолството заедно с техните близки заминават днес от страната ни. Очаква се в ранния следобед на летище София да кацнат два самолета на Руската федерация, които да ги отведат в родината. По непотвърдена информация на борда му ще се качат около 170 души. Решението за отзоваването на руснаците беше съобщено от премиера в оставка Кирил Петков на 28 юни т.г. “Всеки, който работи за чужди интереси, ще бъде призован да се върне обратно в страната, откъдето е дошъл”, заяви тогава той.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Рядко небесно зрелище – Кървава Луна озарява нощното небе над България

В неделната вечер на 7 септември небето ще  ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..

публикувано на 07.09.25 в 11:05

Боб, наденица и фолклор – пъстър и вкусен празник в село Житница

Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..

публикувано на 07.09.25 в 07:15

България и НАТО провеждат учение за управление при извънредни ситуации

От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР.  Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..

публикувано на 07.09.25 в 06:20