866 са новите случаи на Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 86 спрямо ден по-рано. Над 58,3% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 16,69% от направените 5189 теста, при 14% на показателя във вторник, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни спадат с рекордните 12 577 души до 38 972. В болници са приети 70 инфектирани. 55 от тях или 78,6% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 21 до 417. На интензивно лечение са 33-ма заразени.
За денонощието е регистриран един починал с установен Covid, който не е бил имунизиран. Излекуваните са 13 442-ма. Във вторник са поставени 1681-на ваксини.
За България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е заявил в Лондон управителят на Българската народна банка Димитър Радев пред форума на независимия..
От вторник, 20 май, се възстановява движението на градския транспорт в София. Това обяви пред журналисти Тодор Капитанов, вицепрезидент на КНСБ. Днес на среща между премиера Росен Желязков и синдикалните лидери в транспорта беше договорено..
"Мястото, където изгрява слънцето" – така красиво и описателно звучи за българина името на Япония. Наричат я още "вишнева градина", "могъща финансова сила" и "страна на самураите". Всички тези определения са верни и разпалват интереса на много..
"Мястото, където изгрява слънцето" – така красиво и описателно звучи за българина името на Япония. Наричат я още "вишнева градина", "могъща финансова..
За България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е..
В "България днес" на 20 май слушайте : 01:35 -..