Днес парламентът ще изслуша премиера в оставка Кирил Петков и министъра на енергетиката в оставка Александър Николов относно доставката и цената на природния газ. Изслушването е по предложение на бившия енергиен министър Делян Добрев от ГЕРБ.
Вчера енергийният министър в оставка Александър Николов обяви, че газохранилището в Чирен е пълно около 35%. Той допълни, че се работи за осигуряването на всички необходими количества природен газ, след като Русия спря доставките за България. Николов напомни, че България "разполага с активен договор с "Газпром Експорт" и комуникацията дотолкова, доколкото обхваща нормални правни и търговски отношения, не е спирала", предаде репортерката на БНР Юлияна Корнажева.
Министърът в оставка посочи още, че се водят разговори и за допълнителни количества азерски газ над посочените в съществуващия договор, като уточни, че допълнителните количества се договарят на пазарна цена, която е по-висока.
Разпространението на шарка по дребните преживни животни и болестта син език в трите съседни страни са обсъдили в онлайн среща министърът на земеделието на България Георги Тахов, зам.-министърът на земеделието в Румъния Виолета Мушад и генералният..
Единадесетото издание на Международния фестивал за късометражно кино "Карантината" ще се проведе от 5 до 9 август в морската столица на България - Варна, предаде БТА. В пет вечери, пред рибарското селище "Карантината" в квартал "Аспарухово", зрителите..
В "България днес" на 4 август слушайте: 05:00 - Актуално от България за сънародниците по света 09:30 - Защо всяко лято горските пожари ни "изненадват" – разговор с Никола Рахнев, създател на Гората.бг 23:00 - "Иглика Килим Фест" като..
Български ученици спечелиха два златни и два сребърни медала от най-престижното световно състезание по информатика в света . В 37-ото издание на..
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България..
В "България днес" на 4 август слушайте: 05:00 - Актуално от България за сънародниците по света 09:30 - Защо всяко лято горските пожари ни..