Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Асен Василев върна неизпълнен мандата за съставяне на кабинет

Снимка: БГНЕС

Номинираният за кандидат-премиер от “Продължаваме промяната” Асен Василев върна на президента мандата за съставяне на кабинет, обосновавайки се с недостатъчна подкрепа в Народното събрание. От своя страна, държавният глава Румен Радев каза, че през следващата седмица ще обяви кога ще връчи втория мандат. Той добави, че очаква правителството в оставка да внесе в парламента законите, свързани с Плана за възстановяване и развитие, за да не губи страната ни време и средства.

Междувременно от втората политическа сила ГЕРБ потвърдиха, че ще върнат проучвателния мандат. Ако “Демократична България” получи третия мандат, ще се опита да направи правителство и за целта ще преговаря и с бившия коалиционен партньор “Има такъв народ”, пък съобщи депутатът Ивайло Мирчев. От БСП също оповестиха, че биха направили опит за съставяне на кабинет.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отец Стефан (вляво) и отец Валтер Горра

Католически и православен свещеник: Когато празнуваме заедно Възкресение, е по-радостно

През 2025 г. католическата и православната църква отбелязват Великден на 20 април. Когато празнуваме заедно Възкресение Христово, е по-радостно. Това казаха пред БТА в Русе отец Стефан от православната църква "Свети Николай" и енорийският свещеник..

публикувано на 18.04.25 в 09:34

Температурите ще се понижат, ще превалява над Западна и Централна България

В петък  минималните температури ще бъдат от 7 до 12°. В София ще е около 10°. През деня над западните и централните райони облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. След обяд там ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на..

публикувано на 17.04.25 в 19:05

Правата на българите в Северна Македония не са защитени, смята вицепрезидентът

"България не поставя допълнителни условия към процеса и преговорите на Северна Македония с ЕС", каза вицепрезидентът Илияна Йотова при откриването в София на форума "ЕС среща Балканите". Във форума участват европейският комисар по разширяването..

публикувано на 17.04.25 в 13:11